WeCreativez WhatsApp Support
Online İletişim Hattı
Destek Almak İstiyorum.
Tokat.60,Türkiye
+905434546804

Ücretsiz SEO Analizi Nasıl Yapılır

Ücretsiz SEO Analizi nasıl yapılır ? Siz’de Sitenizi Ücretsiz şekilde seo analizi yapmak istiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.. >>

Değerli uzmanseocu okurları bugün seo analizi konusuna değinmek istedim neden ? diye sorucaksınız. Dijital ortamdayız herkezin artık SEO Ve pazarlamaya ihtiyacı var. Aramızda seo uzmanı arkadaşlarda mevcut oldugundan eminim kendini geliştirmiş belli yere kadar gelmiş ama seo analizi ve seo yol raporlarması “haritası” hakkında detaylı bilgiye sahip olmayan, müşterisine neler sunucağını bilmiyor ve ya kendi sitesini analiz etmek isteyen arakdaşlar için doping yaratıcak 15 Adımda seo analizi yapıcagız.

Seo Analizi Çeşitleri ?

Seo analizi benim gözümde 3. ayrılır 1. Site içi seo analizi 2. Site dışı seo analizi, 3. Seo analiz aracları; Site içi kısmında: Hız , heading,Title Description , Url , UX , Kod hataları,İçerik Optimizasyonu,Google console algoritmaları En çok bu sıralamadakiler önem almaktadır. Sizde site içi seo’nuzu yapmak isterseniz https://uzmanseocu.com/5-adimda-site-ici-seo-optimizasyonu/ burdan yaparak Site içi seo ayarlarını uyumlu hale getiriniz. Site Dışı Kısmında: Backlink ,tanıtımlar, Link inşası,
Backlink analizi, Sosyal medya,ads, Site dışı seo’nun %90 saydıklarım’dan ibarettir Sizde site dışında eksikleriniz mevcut ise www.uzmanseocu.com/seo-nedir-guncel-seo-teknikleri-nelerdir/

Yukarıdaki verdiğim link ile site dışın’daki seo açıklarını anlayabilir hale ve açıklarınızı kapatabilir hale gelebilirsiniz. SEO Analiz araclariWeb sitenizin analizi çıkaran çok değerli programlar’dan bahsediceğim bunları’da 3. Ayırıcagım 1.Ahrefs ile backlink,Anahtar kelime analizi,rakip analizi,organik anahtar kelime analizi, Vb analizleri yapabilirsiniz. 2.Screaming Frog ile Title,description,heading,hız, Vb analizleri yapan kaliteli program’dır site içi teknik hatalarınızı düzeltmek için kullanıcagınız program’dır. 3.SEMrush ile Domain analizi,backlink analizi,Site denetimi,sıralama takipi,rakip kıyaslama,organik trafic bilgisi analizlerini yapabilirsiniz. Verdiğim 3 program ile büttün sitenizin analizlerini yapabilir vede rakip analizi yapabilirsiniz.

SEO ANALİZİ

 • Rakip siteleri Ahrefs ve SEMrush gibi analiz araçların’dan backlink analizi yapabilir sizde daha üst sıralara çıkmak için daha iyi siteler’den link almaya çalışırsınız.
 • Site içi SEO Analizi yaparak site için’deki hatalarınızı Screaming Frog Programı ile teknik olarak hatalarınızı giderin. Eğerki programa erişim sağlayamıyorsanız site içi seo konumuza göz atmanızı tavsiye ederim.
 • // Kod yapısı Düzenlenmesi Boş kodların temizlenip aynı görevi gören dinamik kodları kullanmanızı tavsiye ederim.
 • Sektörel rakip analizi yapın, Rakiplerinizin analizlerini çıkarın.
 • Anahtar kelimeniz ne ise o konu hakkında rakiplerinizin içeriklerine göz atın siz daha semantik ve kullanıcı yormayan yazılar yazın.
 • Domain ve hosting almadan önce domainizin geçmişini inceleyip spam skorlarını moz ‘dan backlinklerini analiz edin ve ona göre domain alınız domainizin geçmişte kim kullamış nasıl kullamış archive  inceleyebilirsiniz. Hosting seçimi yaparken en iyi firma’dan en iyi hostingi tercih etmenizi öneririm.
 • Anahtar kelime sıra takipi yapmanızı öneririm // Semalt kullanabilirsiniz ücretsiz sıra takipi sitesi’dir.
 • Yeni long keyword yani aranma hacmi yüksek long keywordlara yönelin daha çok hit kazanarak ana kelimelerinizde’de ilk sıralara çıkma şansı yakalayabilirsiniz.
 • Kötü ve kopya içeriklerinizi tespit edin ve içeriklerinizi düzenleyin,düzenleyemiyorsanız silin daha çok faydası olucakdır sitenize.
 • Sitenin spam riskini moz ile analiz edin.
 • Sitenizin hızı ne kadar iyi ise rakiplerinizi geçmeniz konusunda 1 adım daha öndesiniz demektir. // amp kullanarak mobil kullanıcılar için hızlı bi site oluşturabilirsiniz.
 • SEO Açısında UX Çok önemlidir. Sitenizi UX Tasarımına uygun açık ve net yapın.
 • Sitenizin mobil uyumlu olması SEO Açısından Çok önemli faktörler’den birisidir sitenizi mobil uyumlu hale getirin.
 • SEO Stratejinizi berileyip o yol üzerin’den gidiniz.
 • Başlıklarınızı ve description’ızı optimize edin ve Başlık’da 2 Description’da 2 kez geçicek şekilde ayarlamanızı öneririm.

yukarıdaki verdiğim Analiz çeşitlerini ve sıraladığım analiz faktörlerini göze alarak SEO Analizi yapınız.

7 cevap

 1. Mehmet dedi ki:

  Seo analizi hakkında fikrim yokdu aydınlatıgın için teşşekür ederim..

 2. Abdullah dursun dedi ki:

  SEO analizi hakkında detaylı bilgiye sonunda ulaştım emeğine eline sağlık.

 3. Hemen konu aç para kazanmaya başla dedi ki:

  Güzel bilgiler paylaşmışsın teşekkür ederim Uzun zamandır sen ile ilgim yoktu şimdi yazdığın şekilde sitemi analizden geçireceğim

 4. Emirhan erdem dedi ki:

  Seo analizi konusunda bu kadar detaylı bilgiyi bu sitede buldum. Kaliteli yazı olmuş herkesin denemesini tavsiye ediyorum

 5. yunus emre dedi ki:

  maddeleri adım azım uygulayın pişman olmazsınız

 6. bahçelievler klima servisi dedi ki:

  bende bu işleri yeni başlayan biri olarak çok faydalı buldum özellikle rakiplerin takibi ve bunu yapacak araçları öğrenmem çok faydalı oldu

 7. Epoksi Zemin Kaplama dedi ki:

  slm emeeğin sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir