WeCreativez WhatsApp Support
Online İletişim Hattı
Destek Almak İstiyorum.
Tokat.60,Türkiye
+905434546804

Backlink alırken dikkat edilmesi gerekenler

Seo nun en önemli yapıtaşlarından birtanesi şüphesizki dışarıdan aldığımız backlinkler. Dış seo çalışmasını yaparken dikkat etmemiz gereken belli hususlar bulunmaktadır. Dış seo’yu linkler oluşturur backlink ve hacklink olarak iki kısmıma ayrılır linkler bu konuda Backlink alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunu sizlere maddeler halinde yazıp, neden bunları yapmalıyız açıklayacağım:

 • XFN Link veya açık url yapılandırmasını kullanın: Daha önce yazdığım link alırken xfn link yapılandırmasını kullanmanızı tavsiye ediyorum.Bu yöntemin size faydasının olacağı kanaatindeyim.Kendi sitelerimde bu yöntemi uygulamaktayım. Veya açık url şeklinde // “Domain anahtar kelime” gibi alabilirsin yani ben link alırken uzmanseocu seo uzmanı şeklinde alırsam benim yararıma olucakdır. Sizde bu yönetmi uygulayarak doğal ve en kaliteli backlink bu yolla alabilirsiniz.
 • Sadece tek bir kelimede link almayın: Her yerden aynı anahtar kelimede link elde etmek tabiki doğal olmayacaktır. Yani 1000 adet backlinkinizin 990 tanesini anahtar kelimenizden almanız, arama motorlarını işkillendirebilir. Anahtar kelimelerinizle birlikte yan kelimelerinizlede link elde etmeye çalışın.Örn ben kendi siteme link alırken 10 linkden 6 sını seo üzerinden alıyorum geri kalan 4 tanesinin 2 tanesini seo dersleri, 2 tanesini ise seo ipuçları diye alıyorum. Bu sizin anahtar kelimenizde sandbox a düşmenizi engelleyecektir.Dediğim gibi 1000 tane backlinkinizin 990 tanesi aynı kelimeden geliyorsa google burada inorganik birşeyler olduğunu hissedebilir.Sıralamada anahtar kelimede gerilemenize sebep olabilir.
 • Alt Sayfalara link alın: Backlink alırken her zaman anasayfayı düşünürüz, oysaki sadece anasayfaya değil alt sayfalara, konulara da link almalıyız.Bu şekilde hem altsayfalarımız ve konularımız sıralamada yükselir hemde alt sayfalarla anasayfayı beslemiş oluruz.Bu anahtar kelimemizde’de bizi üst sıralara taşıyacaktır.
 • Çöp sitelerden link almayın: Bazen forumlarda rastlıyorum insanlar backlink kaynağı diye çöp olmuş blogları paylaşıyorlar, bu tür blog backlinklerden kaçının içerisinde 50 den fazla link çıkışı olan sayfalardan link almayın yarardan çok zarar getirecektir.Sağlam,temiz ve kaliteli sitelerden link almaya bakın.
 • Tanıtım Yazılarına önem verin: Tanıtım yazıları şu sıralar en popüler konulardan birisi, seo yada etkisi oldukça fazla benim tavsiyem bir siteden link alırken makale içerisinde link veya en alt kısıma url’nizi bırakarak almanız.

 

2 cevap

 1. Moto Kurye dedi ki:

  Guzel yazınız icin teşekkürler backlink alırken kesinlikle tedirginleniyordum sizin makalenizi okuyana kadar detaylı ve nasıl backlink alıcagımızı anlatmışsınız Samet bey eline saglik

 2. Beytullah Toprak dedi ki:

  backlink konusunda Güzel makale olmuş elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir