WeCreativez WhatsApp Support
Online İletişim Hattı
Destek Almak İstiyorum.
Tokat.60,Türkiye
+905434546804

Backlink ne işe yarar ?

Backlink Kavramını bir önceki konularımızda belirttiğimiz gibi geri bağlantı demektir. Backlink ne işe yarar backlinkin web siteme katkıları ne olur diyorsanız, backlink bir sitenin arama sonuçlarında yükselmesindeki en büyük etkenler’den biridir yıllardan beride bu böyledir ama yeni gelen seo güncellemeleri sonucu benim ve diğer seo uzmanı arkadaşlarımında SEO’da backlinkin yeri %20 Kadar düşdüğünü belirtmek isterim. Seo çalışmalarının büyük bir kısımı backlinkler ve tanıtımların katkısı ile anahtar kelimede yükselme gerçekleştirilebilir. Kaliteli Backlink sayısının artması referans linklerinizin artması demektir . Backlink olayına böyle bir mantıkta yürütebiliriz. Dost sitelerin bir birine arkadaşlık sayfalarına yönlendirilmesi gibide açıklayabiliriz. Backlink çeşitli kodları ve backlink alma yöntemleri bulumaktadır.

Backlink almanın seo için katkıları çok büyüktür bir web sitesi için yaklaşık %25 oranda backlink etkisi bulunmaktadır. Geri kalanıda özgün içerik ve Sosyal medya site içi seo kısmında “site hızı,title-description,amp” gibi değerleri olarak bilinmektedir. Backlink: uzmanseocu.com/en-iyi-10-ucretsiz-dofollow-backlink-kaynagi çalışmalarında kalite
(Da-Pa) değerleri ve backlinkin kalıcılığı çok önemlidir. Backlink alırken az ve kaliteli ile başlamanızı tavsiye ederiz. Web sitenizi açtıkdan sonra direkt backlink almanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Siteniz 1 ay en kötü oda özgün içerik ve sosyal medyayı aktif kullanmanızı öneririm ne tarz sosyal medya sitelerini kullanıyorsanız derseniz; facebook,flokd,reddit,scoopit tarzı platforumları ben kendi web sitemde kullanıyorum ve istediğim sonucu alyorm. 2 ayda sonra backlink almaya ufak başlayabilirsiniz ben ayda 1 tane alınmasını öneririm aşıraya kaçmayacak şekilde kullanın sitenizin organikliğini koruyun hiç bi zaman aşırıya kaçmayın benim önerilerim backlink tarafında yukardaki yazdıklarımdır. Şimdi sizlere Nofollow ve dofollow backlink kavramı ve mantığı nedir onları anlatacagım.

Nofollow Backlink Nedir ?

Nofollow terim anlamıyla 2 İngilizce kelimenin birleşimi olan takip yok anlamı taşır yani verilen linkin Google ve diğer arama motorlarının takip edilmemesini alıglar ve takip edilmez. Dofollow backlinktede bu durum takip etmek anlamındadır backlink aldım bu backlinki takip edin anlamı katar. Nofollow backlinkler genelde hızla yükselmek isteyen yada binlerce blog yorumu olarak programla gönderilen backlinklerdir nofollow backlinkler
görmemezlik’den mantıgını alır gelir backlink olarakta Google ve diğer arama motorları gözünde önem taşımaz.

Dofollow Backlink Nedir ?

Dofollow backlink ingilizce anlamı takip etmek anlamına gelir. Arama motorları takip edilmesini anlar ve takip edilen linkler arasında girer. Google’nin gözünde dofollow linkler çok önem taşır, Dofollow link alırken spam skoru ve da-pa değerlerini göze alarak link almanızı tavsiye ederim. Peki bu spam skoru ve link değerlerini nasıl öğrenebilirim derseniz backlink analizi adlı konumuzuda okumanızı tavsiye ederim.

Eğerki backlink konusunda benden destek ve backlink paketleri tarzı işlemler uygulamamı isterseniz yanda bulunan whatsapp ikonuna tıklayarak benden yardım alabilirsiniz ücretli veya ücretsiz.

5 cevap

 1. ferhat boz dedi ki:

  öncelikle şunu belirtmek isterim böyle kaliteli açıklayıcı içerikler ile bizleri bilgilendirdiğiniz çok teşekkür ederim. örnekler ile ince ayrıntısına anlatılmış backlink konusunda çok açıklayıcı bir içerik olmuş

 2. Hakan Ceylan dedi ki:

  Merhabalar daha önceden backlink nedir ve nasıl olur diye arastirmistim. Tam bilgi edinememistim. Bu siteyi yeni keşfettim gayet açık okuyucuyu sıkmadan bilgi veriyor. Seo konusunda benim gibi adım adım ilerlemek isteyen öğrenmek isteyen arkadaşlar bu siteyi takip edebilirsiniz.

 3. fatih eroglu dedi ki:

  baclinkin ne olduğunu ve önemini açıklayıcı ve akıcı bir dilde anlatım yapmışşınız çok faydalı bir makale teşekkür ederim.

 4. fatih dedi ki:

  Backlink için çok yararlı bir bilgi paylaşmışsınız teşekkür ederiz uzman tarafından yazılmış bence

 5. Tugay dedi ki:

  Merhabalar yazı için tesekkurler elinize emeğinize saglik…
  Devamini bekliyoruz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir