WeCreativez WhatsApp Support
Online İletişim Hattı
Destek Almak İstiyorum.
Tokat.60,Türkiye
+905434546804

Blogger Kapsamlı Seo Nasıl Yapılır ?

Blogger Seo

Blogger Seo

Blogger SEO Nasıl Yapılır?, Merhaba uzmanseocu okurları bugün sizlerle birlikde blogger sitemize seo nasıl yapılır neler yaparsak blogger sitemizi üst sıralara çıkartırız ondan bahsedeceğim.

Genelde blogger sitesine girip 2 dk ‘da isim alırız tema yükleriz sonra paylaşım yaparız bu çok yanlış bir durum. Açtığınız blogger sitenin hiç bir işe yaramayacağından emin olabilirsiniz.

UYARI !

İlk olarak blogger web sitesine girip Kaliteli bi alan adı seçimi yapıyoruz ne tür paylaşımlar yapıcaksanız o sektörden alan adı seçmenizi tavsiye ederim gidip teknoloji içerikleri paylaşımı yapacağınız siteye seonedir.blogspot tarzı bi alan adı alırsanız 1-0 yenik başlarsınız.O yüzden sektörünüz ne ise o tarz alan adı seçin mesela seo paylaşımları yapacağınız blogger açacaksınız seorehberi.blogspot tarzı açmanızı öneririm anahtar kelimeniz ne ise alan adında geçsin aşırı uzun alan adlarından’da uzak durmanızı öneririm.

Blogger Seo

1 – Başlık ve Description ayarları

Siteyi açtık yapacağımız ilk seo ayarı Başlık ve description eklemek olsun Başlığınızda aynı şekil sektörünüz ile ilgili açıklama yapmanız blogger seo açısından çok önem taşımaktadır.

Örnek Title (Başlık) : Blogger Seo Uzmanı | Seo Hizmetleri

Blogger Seo

Örnek description (Açıklama) : Blogger Seo Uzmanı  Seo Hizmetleri Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Pazarlama Arama Motoru Optimizasyonu Hizmetleri.

Blogger Seo

2 – Makale Başlıklarını düzenleme ayarları

Blogger Admin Paneli > Şablon > HTML’yi Düzenle işlemini takip edelim.

CTRL+F ile;

<title><data:blog.pageTitle/></title>

kodunu bulalım ve bu kod yerine;

<b:if cond=’data:blog.pageType == “index”‘> <title><data:blog.title/></title> <b:else/> <title><data:blog.pageName/> | <data:blog.title/></title></b:if>

Bu kodu yapıştıralım. Bu işlem sonucunda Google arama sonuçlarında sitemiz Yazı Adı | Site Adı şeklinde çıkacaktır.

3 – Site haritası oluşturma

XML Site haritası nedir : Site içerisindeki sayfaların oluşturduğu sayfadır.Site haritası sayfalarınızın URL adreslerini içerir. Dosya biçimi XML veya HTML dir. XML Site haritası sayesinde blogger sitenizden arama motorlarının haberi olur ve sayfalarınız Google düşmüştür yani index yemiştir.

Blogger Site haritası nasıl eklenir ?

Google Web Yöneticisi(search console) Araçları içerisinde site haritasını kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

 • Google Search Console  girişi yapıyoruz.
 • Sitenizi google search consoleye kayıt ediyoruz
 •  Sitenizi seçerek Tarama > Site Haritaları kısmına geliniz.
 • Blogger Sayfanızın sol üst köşesinde bulunan “Site Haritası Ekleme/Test Etme” butonuna tıklayın.

Blogger Seo

 • Açılan adres yerine “sitemap.xml” yazıp Gönder butonuna tıklayın.
  Blogger SeoSite haritasını ekledikten sonra analizleri ve backlink temizliği’de yapabilirsiniz

deneme.blogspot.com/sitemap.xml Girerek eklendiğini fark ediceksiniz.

4-Ziyaretcilerin ilgisini çekmek

Ziyaretcilerin ilgisini nasıl çekeriz ve sitemize ziyaretci sayısını yükseltiriz ondan bahsedeceğim ziyaretçisiz sayfa olmuş sadece sosyal medyadan hit çekiyorsunuz nereye kadar gidebilir ki ?

Sırada başlıklar her sitede vardır ve rekabetleri çok yüksektir o başlık ile sizin yeni yazacağınız makalenin başlığı ise hiç başlamayın o makaleye çünkü o başlıkta açan siteleri geçemeyeceksiniz geçseniz de kapsamlı ve uzun vadeli seo çalışması gerekir 🙂 Her neyse Ben size bir iki örnekle açıklayayım siz daha çabuk kavrarsınız.

Makale içeriği “sosyal medya”

Sizin düşündüğünüz başlık :”Sosyal medya kullanımı nasıldır”

Seo Uzmanlarının düşündüğü başlık : Sosyal medya ve internet nasıl kullanılır ?

5- Makalenizden diğer yazdığınız makaleye iç link verin

Yazdığınız makalelerden kullanıcının haberi olması için yazılarınızdan yazdığınız makale’ye benzeyen makalelerinizden link verin  ve kullanıcın ilgisini çeksin ve site içi seo altyapınız sağlam olsun her makale için 1 ana makale ve 7 tane long keyword ile yazılmış makaleden link vererek sağlam iç linkleme yapmış olmuş olursunuz 1 makaleye bütün makalelerinizden link verirseniz zararlı olur 5-10 ideal ana makalenizi yükseltmek için yeterli olucakdır.

Blogger Site Dışı SEO

Blogger sitenize başka web sitelerinden link vererek rakiplerinizi eleyebilirsiniz ama her verdiğiniz backlink bazen sitenizi geriye getirebilir hatta google’den manuel spam yeme cezası bile alabilirsiniz. O yüzden kaliteli ve seçkin sitelerden backlink almanızı öneririm.  Forum ve sözlük platforumlarında konunuzdan bahsedip linkinizi bırakabilirsiniz aşırıya kaçmamak şartıyla google artık tıklanmayan backlinkleri backlinkden saymıyor bi etkisi de olmuyor siteye. 4 Gün önceki paylaştığım Dofollow Backlink lerden yararlanabilirsiniz. Blogger sitenize sosyal medyalardan güzel hit çekebilirsiniz helede facebook gruplarından aşırı hit çekerek sayfanızı yükseltebilirsiniz. Youtube’de konu hakkında videolar çekip açıklama kısmına link bırakarak kaliteli backlink kazanmış olacaksınız.

[wp-review-visitor-rating id=”5″]

7 cevap

 1. Arif dedi ki:

  Çok yararlı yazı olmuş blogger kullanan arkadaşlarin okumasini tercih ederim.

 2. Abdullah dursun dedi ki:

  Teşekkürler yazın çok iyi blogger kullananların okuması yararlı olur çoğu kişi blogger açarken hatalara kapılmakta siz hataları ayıklayıp bize anlatmışsınız ❤️

 3. jdsezer dedi ki:

  Yararlı bir paylaşım daha fazla içerik istiyoruz 🙂

 4. ZanaLab dedi ki:

  Gerçekten çok gerekli bir paylaşım teşekkürler….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir