WeCreativez WhatsApp Support
Online İletişim Hattı
Destek Almak İstiyorum.
Tokat.60,Türkiye
+905434546804

E-Ticaret Uzmanı Nedir? Ne İş yapar?

e-ticaret uzmanı

E-Ticaret Uzmanı

Günümüzde firmaların ürünlerini ve hizmetlerini internet üzerinden duyurması ve pazarlaması ile yeni bir çalışma alanı ortaya çıktı. E-Ticaret uzmanlığı, internet üzerinden satışı yapılan ürünlerin pazarlaması, reklamları, ürün ve hizmetin müşteriye ulaştırılması konusunda görev yapan bir birimdir. E-ticaret uzmanı da bu faaliyetleri yürüten kimsedir. E-Ticaret uzmanları, firmaların kendilerine ait e-ticaret sitesi üzerinde düzenlemeler yaparak, hizmetler ve ürünler hakkında bilgi vermektedir. Bu ürünlerin bu site üzerinden satışı konusunda da site üzerinde düzenlemeler yapmaktadır.

Bilindiği üzere günümüzde e-ticaret sadece internet siteleri üzerinden değil, sosyal medya iletişim ağları üzerinden de yapılmaktadır. Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya platformlarında, firmalara ait sayfalar açılmaktadır. Bu sayfalar üzerinden, firmanın sunduğu hizmet ve ürünlerin direk olarak hedef kitlelerine ulaştırılması daha kolaydır E-Ticaret uzmanları, bu sayfaları da düzenleyerek, ürün ve hizmet satışında firmalara yardımcı olmaktadır.

e ticaret uzmanı nedir?

E-Ticaret Uzmanı Olmak İçin Hangi Beceriler Gereklidir?

E-Ticaret uzmanı olmak için üniversitelerde reklamcılık ve pazarlama ilgili bölümlere gitmiş olmak büyük avantaj sağlamaktadır. Günümüzde reklam ve pazarlamanın önemli bir bölümünü oluşturan e ticaret hakkında, bu üniversite bölümlerinde gereken bilgiler aktarılmaktadır. Bunun dışında bu konu ile ilgili olarak açılan kurs ve sertifika programları da bu mesleği edinmek için bir hayli etkili olmaktadır.

E-Ticaret uzmanı olmak için sadece reklam ve pazarlama tekniklerini bilmek yeterli değildir. Bunun için temel bilgisayar becerilerine sahip olmak ve sosyal medyayı e ticaret amacı ile kullanmayı bilmek gerekmektedir. Ayrıca internet siteleri üzerinde yapılacak olan düzenlemeler için yeterli seviyede grafik tasarım bilgisi ve tabii bu bilgilerin önemli bir kısmını oluşturan temel İngilizce, e ticaret uzmanı için gereken becerilerdir.

E-Ticaret Uzmanı Nedir?

E-Ticaret Uzmanları Hangi Şirketlerde Çalışabilir?

E-Ticaret uzmanları, ürün ve hizmetlerini internet üzerinden pazarlayan bütün şirketlerde çalışabilirler. Günümüzde hemen her firmanın buna ait bir birimi bulunmaktadır. Bu sebeple, bu mesleği edinen kişiler, iş bulma konusunda bir hayli şanslıdır. Günümüzün geçerli mesleklerinden biri olan e ticaret uzmanlığı, kazancı yüksek bir meslektir. O yüzden herkese tavsiye ederim

E-Ticaret siteniz için SEO çalışması yaptırmak istiyorsanız bu linkten teklif alabilirsiniz.

Bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir