WeCreativez WhatsApp Support
Online İletişim Hattı
Destek Almak İstiyorum.
Tokat.60,Türkiye
+905434546804

İstanbul Seo Uzmanı

SEO uzmanı Google, Yandex, Bing gibi popüler arama motorları için web sitenizi SEO uyumlu hale getiren, arama motorlarında iyileştirme çalışmaları için gerekli olan tüm analiz, uygulama, takip, değerlendirme işlemlerini gerçekleştiren kişilerdir. İstanbul seo uzmanı bağlamında meseleyi ele alacak olursak,  seo uzmanı belirlenen stratejilerle web sitelerinin arama motorlarında en üst sıralarda olmasını sağlamak gibi bir misyon üstlenirler. Bundaki amaç web siteleri aracılığıyla hedef kitlelerine ulaşmak isteyen işletmelere destek sağlamaktır. Seo uzmanı, kısacası web sitenizi internet ortamında görünür hale getirmeye çalışan uzmandır. İşletmelerin en önemli iş arkadaşları arasında yer alan seo uzmanları, yeni yeni ülkemizde de yaygın bir meslek dalı olarak kabul görmeye başlamışlardır.

Seo uzmanı ne iş yapar?

Son yıllarda internet kullanımının artması, pek çok firmanın dijital pazarlama ile öne çıkmak istemesini neden oluyor. Mesela, İstanbul’daki bir giyim mağazası ürünlerini, kreasyonlarını hedef kitlesine ulaştırmak istediğinde web sitesini öne çıkarmak istiyor. İşte bu noktada İstanbul seo uzmanı devreye giriyor. İşletmeler web sayfalarının arama motorlarında ilk sıralarda yer aldığında potansiyel müşterilere daha rahat ulaşacaklarını biliyorlar. Bu sebeple arama motorunda ilk sıraya nasıl çıkarım sorusu önem arz ediyor. Seo uzmanları, markanın bu iş için ayırdığı bütçeyi en verimli şekilde kullanarak firmanın hak ettiği yere gelmesini sağlıyorlar. Bir seo uzmanı genel olarak şu işleri yapar:

  • Web sitesinin kod ve içerik analizini gerçekleştirmek,
  • Web sitesinin iç optimizasyonunu gerçekleştirmek,
  • Optimizasyon yanında analiz, takip ve raporlama süreçlerinde yer almak,
  • Düzenlediği siteyi hangi kelimelerin öne taşıyacağını tespit etmek,
  • Seo parametrelerini tespit edip takibini yapmak,
  • Backlink kaynaklarını belirlemek ve link alışverişi yapmak,
  • Rakiplerin seo çalışmalarını incelemek ve buna göre strateji belirlemek,
  • Web analiz araçları kullanarak (Google Anjalytics gibi) sitenin seo istatistiklerinin yönetimini gerçekleştirmek,
  • Web sitesinin sıralamalardaki düşüşlerini tespit ederek iyileştirme çalışmaları yapmak,
  • Sosyal Medya seo çalışmalarını yürütmek.

İstanbul genelinde İstanbul seo uzmanı olarak nitelendirdiğimiz uzmanlar da bu işleri sistemli ve planlı biçimde yaparlar.

SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır?

Seo çalışmalarında sitenin güncel olması çok büyük önem taşır. İstanbul Bölgesine çalışması yapıcaksa özen göstermeli seo uzmanı, bu konuya aşırı özen gösterir. Çünkü bu arama sonuçlarında web sitesinin daha iyi yerlerde olması için gereklidir. Seo çalışmalarında içeriklerinizi belirlerken Google Adwords Keyword Planner ve Google Trends gibi servislerden faydalanmak gerekir. Doğru anahtar kelimeleri kullanarak içeriklerinizi şekillendirebilirsiniz. Aynı zamanda Google Adwords kullanılarak arama ağı kampanyalarına yönelik en uygun anahtar kelimeleri tespit edebilirsiniz. Google Analytics kullanarak web sitesi içeriklerinizin performans analizinin dökümünü çıkarabilirsiniz. Gelecek stratejinizi bu minvalde inşa edebilirsiniz. Seo çalışmaları On-page seo ve Off-page seo şeklinde iki kategoride ilerler. On page seo çalışmaları, site içi optimizasyon çalışmalardır. Bu seo çalışmaları ile web sitelerinin ana sayfaları da dâhil olmak üzere bütün sayfaları ile ilgili çalışmalar yürütülür. On-page seo çalışmaları, web sitesinin tasarımı, görsel öğelerinin kullanımı, kodlama yapısı gibi çalışmaları kapsar. Bu seo çalışmasında site haritası oluşturulur. İndeksleme çalışmaları gerçekleştirilir. Site içindeki kırık linklerin doğrulaması yapılır. Okuma oranını artırıcı iç linkleme gerçekleştirilir. Title, description, URL yapısı ve meta tag’lar kurallara uygun oluşturulur. İçeriklerde yer alan görsellere ait alt tag’lar içerik başlığına uygun olarak biçimlendirilir. İstanbul seo uzmanı, bir diğer seo çalışma başlığı olan Off-page seo çalışmalarını da yürütür. Off-page seo çalışmaları ise site dışı optimizasyon çalışmalardır. Bu çalışmalar ile diğer arama motorları, site ve bloglar, video, forum ve yorum platformlarından web sitemize linkler vererek yönlendirme yapılır. Buna backlink çalışmaları da denir. Backlink çalışmaları seo çalışmalarındaki önemli kriterler arasında yer alır. Seo analizi nedir nasıl yapılır? ücretsiz şekilde seo analizi yapmanız için paylaşımızı incelemenizi >https://uzmanseocu.com/15-adimda-ucretsiz-seo-analizi/ tavsiye ederiz.