WeCreativez WhatsApp Support
Online İletişim Hattı
Destek Almak İstiyorum.
Tokat.60,Türkiye
+905434546804

İzmir Seo Uzmanı

Seo uzmanı kimdir?

Arama motoru optimizasyon uzmanı olarak da bilinen google ve diğer arama motorlarını manupile ederek sitenizi anahtar kelimeler’de üst sıralara çıkaran kişidir. Seo uzmanı kimdir sorusunun yanıtıdır, web sitelerindeki değişiklikleri analiz edip inceleyen ve gerekli gördüğü yöntemleri uygulayarak siteleri arama motorları için optimize eden kişilerdir. Esasında hiç de kolay olmayan bu iş, arama motorlarında sayfa sıralamasının iyileştirilerek mümkün olduğunca üst sıralara taşınması esasına dayanır. Seo çalışmaları İzmir’de de son zamanlarda ciddi mesafeler kat etmiştir. İzmir seo uzmanı noktasında yeni yeni atılımlar gerçekleştirmeye başladı. İşte günden güne popüler bir meslek dalı haline gelen seo uzmanlığı, web sitenizi arama sonuçlarının en üstünde gösterilmesi esasına dayalı teknik çalışmalarla uğraşır. Seo uzmanı, sürekli araştıran ve kendisini geliştiren kişidir. Güncel gelişmeleri bilişim sistemlerinde takip etmek seo uzmanının asli görevleri arasında yer alır. Bu konunun ayrıntılarını bir alt başlıkta detaylı biçimde sunacağız.

Seo uzmanı ne iş yapar?

Seo uzmanlığı, geniş kapsamlı bir kavram olarak karşımıza çıkar. Bir seo uzmanı seo çalışmaları hakkında uzmanlaşıp bu alanda çalışmalar yapar. İzmir seo uzmanı da İzmir genelinde seo noktasında çalışmalar yapan kişilerdir. Bir seo uzmanın neler yaptığından kısaca genel hatlarıyla bahsedelim:

  • Seo çalışmaları için maliyet planı ortaya çıkarır ve bu maliyete planına göre çalışmaları yürütür.
  • Web sitesinin görünürlüğünü artırmak için gerekli teknik çalışmaları yürütür.
  • Anahtar kelime tespiti ve analizi yapar. Bu anahtar kelimeler doğrultusunda içerik hazırlayıp siteyi arama sonuçlarında yükseltmeye çalışır.
  • İçeriklerin optimizasyonuyla ilgilenir. Desc,İç Linkleme, title, heading tag gibi seo maddelerini özenle gerçekleştirir.
  • Web sitesi üzerinde yer alan kullanıcı deneyimini (UX) artıracak düzenlemeler gerçekleştirir.
  • Sitenin üzerindeki teknik seo hatalarını görür ve bunları en iyi şekilde düzeltmenin yollarını arar.
  • Seo araçlarını etkili biçimde kullanarak kalıcı başarılar elde eder.
  • Yapmış olduğu tüm seo çalışmalarının ölçümleme ve raporlama analizini gerçekleştirerek müşteriye iletir.

İzmir seo uzmanı:Uzmanseocu, bütün bu çalışmaları disiplinli, sistematik ve belirli bir takvim dâhilinde gerçekleştirir.

SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır?

Seo çalışmaları genel olarak On-page seo ve Off-page seo şeklinde iki kategoride gerçekleştirilir. Off-page seo çalışmaları, backlink çalışmaları olarak da bilinen site dışı optimizasyon çalışmalarına verilen ismidir. İnternet ortamında yer alan arama motorları, siteler, bloglar, yorum ve video platformlarından web sitelerine linkler verilerek yönlendirme işlemleri gerçekleştirilir. Backlink çalışmaları da denilen bu çalışmalarla web sitesi hızlı bir biçimde zirveye yönelir. Site içi seo çalışmalarında genellikle şu yollar izlenir:

– Backlink çalışmalarında kullanılacak içerikler semantik özellikle olmalı. Yani anahtar kelimeler eş anlamlı sözcüklerle kullanılmalı.

– Link verilecek kelime grupları doğru biçimde seçilmeli.Yeni makalenizden birbaşka makalenize site içi link vermelisiniz.

– Ana sayfa için Slider ve footer kısımlarınız’da ana anahtar kelimelerinizi geçirin.

– Makaleler 400-800 kelime arasında olmalı.

-Makale başlıkları 5 kelimeyi geçmemeli.Ne uzun nede kısa olmalı başlıklarınızın çekici ve albenili olmasına özen gösterin.

– Ay bazında 20-40 arası makale yayınlanmalı.

İzmir seo uzmanı olarak görev yapan kaliteli çalışanlar bu kurallara dikkat ederler.  On page seo çalışmaları ise site içi optimizasyon çalışmaları olarak tanımlanabilir. On-page seo ile web sitelerinin tüm sayfalarıyla ilgili çalışmalar yürütülür. Bu çalışmalar; web sitesinin tasarımı, görsel öğelerinin kullanımı, kodlama yapısı gibi çalışmaları kapsamaktadır. Genel hatlarıyla bu çalışmalar esnasında site haritası oluşturulur. İndeksleme çalışmaları gerçekleştirilir. Site içindeki kırık linklerin doğrulaması yapılır. Okuma oranını artırıcı iç linkleme oluşturulur. Headıng tags, title, description, URL yapısı ve meta tag’lar seo kurallarına uygun biçimde düzenlenir. İzmir seo uzmanı, bir diğer seo çalışma başlığı olan on- page seo çalışmalarını da başarıyla meydana getirir. Bütün bunların yanında bu çalışmaların sağlıklı olabilmesi için sitenin güncel olması gerekir. Google Adwords, Keyword Planner, Google Adwords, Google Analytics gibi siteler seo çalışmaları için olmazsa olmaz kaynaklardır.