WeCreativez WhatsApp Support
Online İletişim Hattı
Destek Almak İstiyorum.
Tokat.60,Türkiye
+905434546804

Paravan Blogların Seo’ya etkisi

Seo çalışmalarına merak salmış ya da aktif olarak yapan herkesin karşısına çıkmıştır paravan blog terimi.. Paravan blog; “domain ve host hizmeti ve tasarımıda dahil bazı kuruşlar aracılığıyla ücretsiz olarak sağlanan servisleri, SEO Çalışması yaptığınız site için aracı olarak kullanmaktır.” Bilimsel tanım yazma konusunda uzman değilim ama bu gerçeğe hayli yakın oldu zannımca. Doğru kullanıldığında kalıcı, ücretsiz ve verimli olan bu yöntem çok kişi tarafından bilinse de gerek linkleme tercihleri gerekse üşengeç arkadaşlar sebebiyle yeteri kadar verim alınamamaktadır. Özellikle kelime bazlı SEO uzmanının çalışmalarında başlı başına bir silahtır paravan blog. Her Google dalgalanmasında sitesi sıralamadan uçan arkadaşlar daha da dikkat kesilsin, bu SEO yöntemi en çok sizi ilgilendiriyor.

Bu paragrafta kelime odaklı SEO çalışmalarında sıkça kullanılan ücretsiz paravan bloglardan en çok verimi nasıl alabileceğinize dair ipuçları vermeye çalışacağım, elbette izlenimlerimden yola çıkarak..
Paravan blogun ne olduğunu sadece siz bilmiyorsunuz, Google amcanın da bu terimin ne anlama geldiğini biliyor, aklımızdan çıkarmamakta fayda var. Bu yüzden ilk olarak yapmamız gereken kurduğumuz blogun paravan olmadığını, gerçekten içerik girildiğini Google amcaya kanıtlamamız gerekiyor. Ee ne yapacağız kardeşim kanıtlamak için? Blogun paravan olduğunu unutup en az 2 hafta boyunca gerçek sitenizmiş gibi özgün içerikle siteyi donatacağız. 2-3 günde bir 250-300 kelime civarında ana sitenizin içeriği ile alakalı özgün makaleler ile Google amcanın gözünü boyayacağız. Unutmadan söyleyelim, ana sitenizin anahtar kelimeleri ile paravan blogların alan adlarının birbirine yakın olması aldığınız verimi artıracaktır. Dilediğiniz kadar açtığımız ve güzelce içeriğini girdiğimiz bu paravan bloglardan 4. haftadan sonra kaymak yemeye başlayabiliriz. Yine her paravan blogumuz için yazacağımız özgün tanıtım yazılarını bloglara girerek sitemizin temeline sağlam bir temel taşı daha koymuş olacağız. Metin içi (link wheel) linkler ile link çeşitliliği sağladık, ücretsiz olarak kalıcı linkler elde ettik. Bu tür varyasyonlar ile yaptığınız link çeşitliliği her Google dalgalanmasında sıralamadan uçmamanızı sağlayacak ve daha iyi yerlere getirecektir.

 • Paravan Blog belli bi noktaya ulaştıktan sonra kendi sitenize link vericeksiniz siteyi unutup gidiceksiniz ve site içerik atılmadıcaksa 0 haline geri dönücek sürekli içerik girmeyi unutmayın en azından haftada 2 tane makale girin.
 • Eğerki host alıp paravan blog açmayı düşünüyorsanız kesinlikle kendi kullandıgınız hosting den bağımsız başka bi firmadan hosting alın.

Yahu birader nerden açacağız, ne yapacağız diyorsanız birkaç tanınmış ücretsiz blog servislerinden bahsedip diğer alternatifleri liste halinde vereyim. Arama motorları imparatoru Google amcanın blogspot hizmeti ücretsiz paravan blogların başını çekiyor. Girdiğiniz özgün içerikler çabucak indexlenir ve link wheel çalışmalarından maksimum verimi sağlayabilirsiniz, blogspot.com adresine girerek gmail hesabınızla dilediğiniz kadar blog oluşturabilirsiniz. Diğer bir ücretsiz blog servisimiz ise WordPress. Her geçen gün gücüne güç katan WordPress’in ücretsiz blog servisine ise wordpress.com adresinden ulaşabilirsiniz. Link çeşitliliği sağlamak isteyen arkadaşlar aşağıdaki listeden seçip seçip yapıştırsın.

insanejournal
my.opera
livejournal
comonsugar
composterous
comblogster
comblogsplash
orgtravelblog
orgedublogs
orgwikispaces
comzoomshare
flukiest
flixya
comgather
comgetjealous
comhazblog
comhubpages
wallinside
fotopages
freeblog

4 cevap

 1. Dert Anası dedi ki:

  Paravan blog yazınızı çok ilginç buldum. Daha önceden böyle bir şeyin varlığından haberim yoktu. Bilmediğimiz ne yöntemler varmış. Teşekkürler bu güzel bilgileri paylaştığınız için.

 2. Dalaman Havalimanı Transfer dedi ki:

  Çok güzel bir yazı emeğinize sağlık.

 3. Yılmaz Saraç dedi ki:

  Amaç sıralamada yükselmek olduğunda, kaliteli bir içeriği kendi bloğunuzda yayınlamak varken, neden başka bir yerde yayınlayasınız ki? Backlink trafikten daha mı önemli?

 4. Uzman Seocu dedi ki:

  Nakliyat kelimesin’de makale yaz ve ilk sıraya çıkmayı bekle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir