WeCreativez WhatsApp Support
Online İletişim Hattı
Destek Almak İstiyorum.
Tokat.60,Türkiye
+905434546804

SEO Başlangıç

Başlamadan önce

Seo çalışmasına başlamadan önce mutlaka talep Whatsapp'dan yazmalısınız veya iletişim forumunu doldurmalısınız, bu şekilde sitenizi mümkün olan en kısa sürede analiz edip size geri dönüş yapmaktayız, talep formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaya lütfen özen gösterin.
Görüştüğümüz her 15 kişiden sadece 1 kişi bizim müşterimiz olmaktadır, ayda en fazla 2 müşteri kabul etmekteyiz, sitenizin analizi için ücret almadığımız gibi sizi müşterimiz olmaya ikna etmeye çalışmayacağız.
Çünkü biz müşterilerimizi değil müşterilerimiz bizi seçmektedir.

Seo nedir, ne işe yarar?

Seo ingilizce "search engine optimization" cümlesinin kısaltmasıdır. Bizdeki karşılığı "arama motorları optimizasyonu" dur.
Kısaca sitemizin hedef kitlesini yakalaması için arama motorlarına uygun hale getirmeye SEO denir.

SEO Çalışmalarını Biz yapamaz mıyız?

Elbette yapabilirsiniz, ancak kaş yaparken göz çıkarmayın, web sitesine SEO çalışması yaptırmak isteyen site sahipleri genellikle internetten araştırdıkları ve çoğu kulaktan dolma bilgilerden ibaret olan teknikleri sıra ile sitelerine uygulamaya koyulurlar.
Aradan geçen 6 aydan sonra kavram karmaşasından başka bir şey ellerine geçmez, ellerinden uçup giden zaman ve parayı saymazsak.
Her ay güncellenen 100 ile 200 arasında algoritma tekniği olduğu varsayılmaktadır, arama motorları arasında süren rekabet yüzünden bu şirketler algoritmalarını kimseyle paylaşmadıkları içiN SEO bolca tecrübe ve deneme yanılma yöntemiyle işe yarar hale gelmektedir.
Ticari bir site deneme tahtası değildir, çoğu ticari şirket bu siteler sayesinde büyümekte, bünyelerinde çalıştırdıkları elemanlarına bu siteler sayesinde maaş verebilmektedirler. Uygulayacağınız SEO teknikleri birbiriyle uyumsuz, miadı dolmuş veya zararlı olabilmektedir, her ay güncellenen SEO aleminde 1 sene önceki teknikleri uygulamaya çalışırsanız sitenize telafisi imkansız zararlar verebilirsiniz.
Tüm SEO tekniklerini takip, analiz edip, bu teknikleri harmanlayarak ortaya harika işler çıkarabilirsiniz, tabii bu iş için gerekli ekibi ve ekipmanları hazırladığınızı ve yeterli tecrübeye sahip olacak kadar-en azından 1-2 sene- bilgi sahibi olduğunuzu varsayıyorum, işte o zaman SEO çalışmalarını harika bir şekilde yürütebilirsiniz.
Ya da bu kadar zahmete girmeyip iyi bir ekiple yola çıkarsınız, tercih sizin.

Neden bir SEO uzmanına ihtiyacınız var

Aslında üstteki metinde bunu açıklamaya çalışmıştık, kısaca tekrar etmek gerekirse, SEO danışmanlarını bünyenizde kısa süreli çalıştırdığınız profesyonel bir ekip olarak düşünün, bu sayede kısa sürede sitenizi iyi yerlere getirirken yüklü reklam ve SEO ücretlerinden de kurtulursunuz.
BAKINIZ: SEO Çalışmalarını Biz yapamaz mıyız?

Seo çalışmaları nasıl yapılmaktadır

Çalışmaya başlamadan önce
Talebiniz bize ulaştıktan sonra sitenizi ayrıntılı bir analiz sürecinden geçiriyoruz, kısaca özetlersek:
- Sitenin yaşı ve alt yapısı analiz edilir, seo için uygunluğa dikkat ediyoruz.
- Sitenin seo alt yapısı, diğer sitelerden almış olduğu backlinklere bakılır.
- Sitenizin alexa sıralamasına bakılır, bu genelde olumlu izlenim verir, sitenizin dmoz kaydı olup olmadığına bakılır.
- Sitenizi barındıran hosting/sunucu hız değerleri kontrol edilir, bu seo için önemli bir alt yapı yatırımıdır.
- Çalışma için bize iletmiş olduğunuz kelimeler analiz edilir, diğer sitelerin rekabet oranı, kelimenizin reklam rekabet oranı ölçülür, kelimedeki sıralamanız kontrol edilir. Tahmini çıkış süresi size iletilir.
- Sözleşme istenirse tarafımızdan hazırlanıp gönderilmektedir, sözleşme metni karşılıklı olarak ekleme ve çıkarmalarla en iyi haline getirilir.
Çalışmak için anlaştıktan sonra
Alt yapınızda iyileştirmeye gidilir, müşterilerimizden ftp ve/veya admin/kontrol panel bilgilerini asla istemeyiz, düzeltilmesi gereken yerleri analiz edip sizlere sunmaktayız, alt yapının seoya uygun olması bizim işimizin %30-50’ lik kısmını meydana getirmektedir. Sitenin içeriği ve durumuna göre alt yapıda iyileştirme genellikle olumlu olarak sonuçlanmaktadır.
Sitenizdeki eksiklikleri düzeltebilecek biri yoksa bu iyileştirmeyi ücretsiz olarak yapmaktayız, paket program şeklinde çalışan alt yapılar(büyük alış veriş siteleri gibi) ve özel olarak yazılmış alt yapılar genellikle bunun dışındadır.
Proje Süreci
Seo çalışmalarını genellikle 3-5 ayrı uzman tarafından uygulanan çalışmalardan oluşmaktadır.
Bu çalışmalar proje süreci boyunca genellikle her gün uygulanır.
1- Çevirmen İngilizceden siteniz ve kelimeleriniz için çevirdiği özgün seo makalelerini bize teslim eder.
2- Moderatör bu makaleleri sizin için hazırlanmış site/sitelere, içeriğinizle aynı dildeki forum/kişisel blog ve web sitelerine gönderir.
3- Bu makaleler üzerinden 15-25 sosyal ağ sitesine imleme çalışması her gün yapılmaktadır
4- Sitenize backlink verebilecek web siteleri araştırılır ve gerekirse alınır.
5- Siteniz adına video upload edilir, bu iyi bir yöntemdir ve gerek duyulursa yapılmaktadır.
6- Web siteniz siteleri listeyen dizin sitelerine eklenir
Bu ve buna benzer pek çok çalışma yapılmaktadır, google algoritması sürekli değişiklik arzettiği için uygulanan seo çalışmalarıda değişiklik gösterebilmektedir.
Uzmanseocu.com sitesi üzerinden sizin için tahsis edilen isim ve şifre ile giriş yaparak uygulanacak olan seo çalışmalarına göz atabilirsiniz, Türkiye’ de henüz bir eşi daha olmayan bu alt yapının hazırlanması 6 aydan uzun sürmüştür ve hala geliştirilmesi devam etmektedir.

Web sitemizin SEOya uygun olup olmadığını nasıl anlarız?

Web sitenizin SEOya uygun olduğunu anlamanız için 10-15 temel faktör vardır, tüm faktörleri manuel olarak analiz edebileceğiniz gibi bu iş için uygun SEO ANALİZ sitelerinden de faydalanabilirsiniz, aşağıda bu işi iyi yapan bir siteye yer verilmiştir, lütfen yönergeleri dikkate alınız.
Bu tip sitelerin belirleyemeyeceği çeşitli unsurlar için lütfen bize yazın.(Örneğin: filtre,ban, dalgalanma durumları)

Seo Ücretlendirmeleri nasıl yapılmaktadır

En az 3 kişi olmak üzere 3 ila 5 kişi proje süreci boyunca, yani aylarca sizin siteniz için durmadan çalışmaktadır, Uzmanseocu olarak sadece kurumsal sitelere hizmet vermekteyiz, çünkü işimiz zahmetli ve pahalı bir iş, makalelerin hazırlanması, web sitelerinde yayınlanması, sitenize referans olarak açılacak olan web sitelerinin alınması ve bunların sunucularda barındırılması gibi pek çok şey maddi bir karşılık beklemektedir.
Kar oranımız ortalama %30’ dur, Seo işini uzman olmayan pek çok kişi yapmaktadır, somut bir iş olmadığı için 100-200 tlye kadar fiyat veren olacaktır, profesyonel biriyle anlaştığınıza emin olun. Seo bir kişinin tek başına zorlanmadan yapabileceği türden bir iş değildir, seo bir organizasyon meselesidir.
Sitenizin yaşı, alt yapınızın durumu, yükselmek istediğiniz kelimelerdeki mevcut pozisyonunuz, kelimelerinizin rekabet oranı, kelime sayısı, proje süresi göz önüne alınarak fiyat verilmektedir.

Sözleşme yapıyor musunuz, sözleşme neden önemli

Tam anlamıyla somut bir iş yapmamaktayız, 2 kişi arasında geçen sözlü anlaşmalar ilerleyen aylarda sorun çıkarabilmektedir, belirlenen sürede belirlenen kelimelerde sitenin çıkamaması ise başlı başına bir sorun.
Hangi ayda anlaşılmıştı, proje ne zaman sonlanacaktı, tam olarak hangi pozisyonlarda olması gerekiyordu, bu ve bunun gibi onlarca husus anlaşmaya varıldıktan bir kaç ay sonra tamamen unutulabilmektedir.
İşimizin maddi kısmı ise iki taraf açısından da çok önemli bir yer tutmaktadır, siteler için uygulanan SEO çalışmalarında çok sayıda kişi çalışmakta ve sürekli para harcanmaktadır, sitenin her hangi bir durumda belirlenen pozisyona çıkmaması gibi durumlarda sözleşmede belirtilen kısım geri ödenebilmektedir.
Yazılı sözleşme yapmanızı ısrarla öneriyoruz.

Seo çalışmaları ne kadar sürüyor

Seo çalışmaları sitenin durumu, yaşı, alt yapısı, geçmişi, çıkmak istediği kelimelerin rekabet oranı ve bu kelimelerin sayısı gibi onlarca faktör analiz edilerek proje tarihi belirlenmektedir.

Web sitemizi belirtilen kelimelerde çıkaramazsanız?!

Açık söyleyelim, paranızı geri ödüyoruz, bunun 1 kere örneği oldu, bunun için detaylı bir sözleşme yapmanız gerekmektedir, seo çalışmalarını etkileyecek yüzlerce faktör var, örneğin sunucunuzdan kaynaklanan bir sorun, yapılmış bir antiseo çalışması, sitenin belirli süre kapalı kalması uygulanacak olan seo çalışmalarının başarı oranını büyük oranda etkilemektedir
İyi bir seo danışmanı tüm bu faktörleri göz önüne alarak çalışma yürütmektedir, çok fazla tedirgin olmaya gerek yoktur.

Neden sadece kurumsal sitelere hizmet veriyorsunuz

Seo işlemi uzun süren, yorucu bir işlem, çok şey bekleyen insanlara çok şey vaad ediyoruz ve kişisel sitelere ayıracak vaktimiz yok.

İyi SEO Danışmanlarını Nasıl Tanırım

– Sadece SEO hizmeti mi veriyor, yoksa SEO hizmetini Adwords danışmanlığı, Web tasarım gibi işlerin yanında ek olarak mı yapıyor, SEO çok zaman ve tecrübe gerektiren tekniklerle doludur, bu kişiler vakit ayıramayacağı için 3-5 siteden backlink alarak SEO yapmış olacaklardır.
– Fiyat bilgilerini sayfalarına yazmış mı, yoksa amiyane tabirle adamına göre mi fiyat veriyor.
– Sözleşme yapıyor mu, yapmıyor mu,
– Kaliteli ve yeterli bilgileri sitesinde bulabildiniz mi?
– Referanslarıyla görüşmeyi talep edin, bunu yapabiliyor mu!
– Sorduğunuz sorulara verdiği bilgiler tatmin edici mi, her şeye olur diyor mu. Bir insanın kişiliği yaptığı iş hakkında fikirler verir.
– İşimiz riskli, hem müşteri hemde SEO danışmanı açısından, sitenizin çıkmaması durumunda geri ödeme yapacak mı?
Seo çocuk oyuncağı değildir, ancak son zamanlarda önüne gelen SEO UZMANI oldu, sizin için hazırladığımız fark tablosunu kontrol edin, amatörlere prim vermeyin. Söz konusu olan ticari sitenizse ince eleyip sık dokumalısınız, yöneltecek çok sorunuz olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir