WeCreativez WhatsApp Support
Online İletişim Hattı
Destek Almak İstiyorum.
Tokat.60,Türkiye
+905434546804

SEO Çalışmasının Önemi

Pazarlamanın ve satışın aktif olarak internete yöneldiği günümüzde, internet siteleri aktif bir rol oynamaya ve oldukça karlı potansiyeller sağlamaya başlamıştır. Seo çalışması ile dahil olduğunuz sektörde, rakiplerinizden öne çıkarak atak yapabilmeniz, çok daha fazla bir kitleye hitap edebilmeniz, daha çok gelir elde etmenizi sağlayacakdır. Google reklamlarına abartı paralar vererek daha düşük maliyet elde edebilmeniz’de mümkündür. Bu yüzden Seo çalışması yaparak reklamlara tonlarca para harcamak’dan kurtulursunuz.

İnternet sitelerine olan ilgi her geçen gün artmaktadır. İnternet sitelerine artan ilginin bu alanda daha çok hizmet veren sitelerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Ticari amaç güden ya da hiç bir kazanç gütmeden sadece paylaşım için açılan sitelerin tek ortak noktaları olabildiğince daha fazla kişiye ulaşabilmektir. Bu durumda tanıtım çalışmaları önem taşımaktadır. Sitelerin daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesi başarılı bir seo çalışmasından geçmektedir. Seo çalışmalarının önemi de bu noktada ortaya çıkmaktadır.

SEO Nedir ?

SEO Nedir: Sadece bir arama motoru optimizasyonu değildir. Seo çalışmasıyla, faaliyet gösterdiğiniz sektörde rakiplerinizden daha fazla aktif ve görünür olmanız sağlanabilir. Seo, aynı zamanda; Basın bültenleri,Youtube tanıtım videoları, reklamlar ve referanslarınızı’da kapsamaktadır.

Seo’nun Avantajları Neler ?

 • Firmanızın ve bağlı bulunduğu web sitesinin marka değerini ve sahip olduğunuz prestiji arttırır. Ticari değerinizi yükseltir.
 • En hızlı, en karlı ve geri dönüşümü en kolay reklam şeklidir.
 • Doğru analiz’ler ile Direk olarak hedef kitlenize ulaşmanıza yardımcı olur.
 • Diğer firma veya  reklam gider maliyetlerinden kara geçmenize neden olur.
 • Marka değeriniz ve görünürlülüğünüzü yükseltir.
 • İyi bir seo çalışmasında, başarılı anahtar kelime uygulamasıyla, anahtar kelime uyumluluğu ile reklam maliyetini minimuma indirir.
 • önceki yazımız olan SEO Analiz başlıklı makalemizde arama motorları, optimizasyon ve seo analiz hakkında bilgiler verilmektedir.

3 cevap

 1. Bora özbek dedi ki:

  Kaliteli ve yararlı bir makale olmuş elinize sağlık hocam

 2. Gülmutfağım dedi ki:

  Güzel bilgi emeğinize sağlık

 3. Kemal dedi ki:

  SEO adına yazılmış güzel bir yazı gerçekten. Elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir