"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kategori: SEO

Seo arama motoru optimizasyonu web sitelerin başta google olmak üzere, arama motorlarında hedef kelimelerde web sitenizin yükseltilmesi sonucu, dolayısıyla hedef kitlesine ulaşılması anlamına gelmektedir. SEO uygulamaları bir Firmanın yada şirketin  ürünlerini, pazarlamasında oldukça önemli faktör sağlamaktadır. Hiçbir reklam türü SEO kadar olumlu sonuç veremez. Seo ziyaretçilerin firmanız ve sektörünüz ile ilgili aramalarda size ulaşmalarını sağlar.

SEO İçin Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar Kelime İle Aramalarda Yükselin

Google’de yükselmek adına yapılan optimizasyon işlemlerinde genellikle hep site dışı SEO optimizasyon çalışmaları ön plana çıkar; ancak site dışı SEO çalışmaların yanında site içi optimizasyon Burdan takip edebilirsiniz; www.uzmanseocu.com/seo-nedir-guncel-seo-teknikleri-nelerdir işlemleri de oldukça önemlidir. Bu işlemlerin başında ise içerik girerken dikkat etmemiz gereken başlıklar ve anahtar kelimeler gelmektedir.İster başlık girerken isterse de anahtar kelimeler girerken dikkat etmemiz gereken husus, girilen içeriğin Google’de nasıl aranıp bulunacağıdır. Bu sorunun cevabını almadan girdiğimiz içerikler pek de iç açıcı sonuçlar getirmeyecektir. Anahtar kelimeleri girerken Google önerileri kullanmak çok faydalı olacaktır.

Anahtar Kelime Neye Göre Belirlenir?

Çünkü artık arama kelimelerini Google tamamen yönlendirmektedir ve insanlar da bunu sıklıkla kullanmaktadır. Bu nedenle konuyu yazdıktan sonra çıkan önerileri dikkate almanız gerekiyor. Örneğin içeriğiniz “Tokat’da Düğünler” olsun. Buna gireceğiniz anahtar kelimeler için Google’ye “Tokat” yazınız. Daha sonra ise çıkan önerileri web sitenize anahtar kelime olarak giriniz.Göreceksiniz ki site hitleriniz daha da artacaktır.Adwords kelime aracını da anahtar kelime belirlemek için kullanabilirsiniz. Bunun için konunuzu yazmanız yeterli daha sonra ise çıkan arama hacimlerine bakarak anahtar kelimeleri seçebilirsiniz. Şunu unutmayın long keywords’da çıkınki ana kelimenizde çıkmanız o kadar basit olsun …

Sitenizin özgün içeriğe sahip olmasının yanı sıra, yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlara sahip olması gerekmektedir. Bunlardan biri de heading tagıdır.

× Seo ilgili Sorularınız ve seo danışmanlığı