WeCreativez WhatsApp Support
Online İletişim Hattı
Destek Almak İstiyorum.
Tokat.60,Türkiye
+905434546804

WordPress Seo Değerinizi Nasıl Yükseltiriz ?

Bu tür sitenizin maddi değerini yükseltme amaçla sorulan soruların cevabı webmaster’lara göre hep değişmektedir. O yüzden hiçbir bilgi yanlış diyemeyiz fakat çoğu bilgi başarıya biraz daha dolanbaçlı yollardan gitmektedir.

Ufak adımşar ile sizlere WordPress tabanlı sitelerinize seo ayarlarınızı nasıl yapacağınızdan bahsedicem.

-WordPress’imizi kurduk makale yazıyoruz vb. neden ziyaretci gelmiyor?

Google bizlere bir blog sitesi kurup makaleler yazarak üst sıralara kendimizi taşıyamicağımızı söylemektedir.

Öncelikle admin panelimizde yapmamız gereken birkaç ayarlardan bahsedicem, Hemen başlıyalım

URL Seçimi

Öncelikle Admin panelinden ayarlar kategorisinde  kalıcı bağlantılar bölümü vardır. Bu kısımda yazdığınız makalelerin URL seçimlerini göreceksiniz.

Aşagıdaki gibi seçenekler gözümüzün önüne geliyor. Düz, Gün ve isim, Ay ve isim, Sayısal, Yazı ismi, Özel Yapı

Şimdi sizlere bunlardan teker teker bahsedicem.

Düz: Otomatik olarak link verir bunu hiç önermiyorum.

Gün ve isim: Link çok uzun olduğu için arama motorlarında http://uzmanseocu/2017/07/07/orn…/ şeklinde çıkarsa anahtar kelimelerimizi arka plana atmış oluruz.

Sayısal: Arşivler kısmını farkettiyseniz herkes nofollow vermektedir çünkü ziyaretcileriniz Arşivler bölümünde durmuyor hemen çıkma oranı artıyor buda sitenizi aşağılara taşıyabilir.

En iyisi ve en önemlisi Yazı ismi Kesinlikle bunu kullanmanızı öneriyorum zaten tüm makale yazarlar için bu önemlidir.

Website sloganı

Ayarlar kısmında Genel sekmesinde Slogan gözükür bir başka wordpress adresi şeklinde. Bunu boş bırakın fakat bir başka wordpress adresi şeklinde bırakmayın o derece düşünün artık. Burada konuyu fazla uzatmadan sitenin asıl kuruluş amacını yazarsanız kullanıcılar için daha açıklayıcı olur.

Eklentiler wordpress için önemlimidir?

Evet eklentilerin çok önemli bir yeri vardır. Seo için yapılmış çoğu eklentiler bulunmaktadır. Gereksiz kullanılan çerezleri temizleyen site haritasını ayıran vbvb.

En önemli seo eklentileri: Yoast, All in on seo pack, Sitemap ve cache temizleyen eklentileri kesinlikle bulundurmalısınız. Ayarları yapıldıktan sonra sizleri büyük ölçüde ileriye taşıyacaktır. (ÇOK BÜYÜK)

Güncellenen SEO Teknikleri‘ni takip etmek istiyorsanız yazımızı takip edip sitenizi üst sıralara taşıyın.

Resimler’in seosu nasıl yapılır?

Her eklediğiniz resim için tanım bölümünde resimin ne amaç ile eklendiği yazılmalıdır. Örnek: WordPress Kapsamlı SEO ayarları gibi.

Mutlaka Yazın.

Ziyaretci gelmiyor diyip yazmayı kesip ümidinizi yitirmeyin yazdıkca yazın. En az günde 1 makale yazın. Böylece robotlar sizlerin günlük 1 kere makale eklediğinizi farkettiksen sonra günlük sitenizi dolaşıp dizine ekliyerek ziyaretci sayınızı arttırabilir. Hem böylece anahtar kelime üzerinde çalışmalarınızda artar ve siteye erişebilecek yollar artar.

Webmaster siteleri, Makale yazarları, Sosyal imleme

Kesinlikle webmaster sitelerindeki makaleleri okuyun. Forumlardaki yazılara katılın. O sitelere url vermek sitenizi üst sıralara taşımaya yardımcı olacaktır. Makale yazarlarının paylaştıkları makaleleri ziyaret edin. Kendinizce yorumlar atarak web site kısmınıza kendi sitenizi eklediğinizde google botları o siteyi sürekli ziyaret ediyorsa ve size giden bir yol varsa sizi daha erken bulup sizin sitenizi daha erken dizine eklicektir buda demek oluyorki ziyaretci sayınız ve sıralamanızı güzel yönden etkilicek.

Sosyal imleme en önemlilerinden birisidir. Web sitenizin adında facebook, Twitter, instagram, Tumblr, Soundcloud, Youtube, Google+, VK gibi sosyal paylaşım sitelerinde kendi içeriğinizin linklerini paylaşarak sitenizin sıralamasını arttırabilir. En azından sosyal medya kullanan kullanıcılara erişebilirsiniz. Çünkü sosyal medya konusu sürekli güncellenen birşeydir. ve Burada yer almak çok ziyaretcili bir sosyal medya sitesinde sitenizin adresi olması dikkat çekmesi seo açısından çok önemli bir yapı taşıdır.

Paravan Bloglar

Örnek veriyorum WordPress yazarısınız Blogger, blogcu, tumblr gibi blog yazarlığı yapabileceğiniz köşe yazarlığı sitelerin’de kendi sitenize sık sık yönlendirme yapmanızda sıralamanızı arttıracaktır.

Verify Konusu

Google, Bing, Yandex, Pinterest gibi sitelere kendi sitenizi göstererek bir meta kodu alırsınız bunu sitenize ekliyerek site hariasınıda göstererek dizinlere daha kolay eklenebilirsiniz. Aksi takdirde yandex bing gibi sitelerde yer almanız oldukca zor olur. Bunu yapan eklenti var. Yoast eklentisini kullanabilirsiniz.

Spam’dan kaçının

Kopya içerik almayın düşünsenize sizin bir arama motoru siteniz var aynı sonuçları 5 kere göstermenin ziyaretcilerinize katkısı ne olacaktır. Bu sebeple yola çıkarsanız sorunun cevabını anlicaksınız.

Çoğu otomatik backlink sitelerinden uzak durun.(Whois Backlink)

Çünkü otomatik backlink kasan sitelerde genelde Pr değeri düşük ve banlı siteler olabiliyor. Bu sebepten dolayı site sıralamanızı aşağılara çekme ihtimali vardır.

5 cevap

 1. Çağlar dedi ki:

  Teşekkür ederiz.

 2. Alper dedi ki:

  BTK Tarafından engellenmiş, Türkiyede hizmet veren adult sitelere ne önerirsiniz?

 3. Fevzi dedi ki:

  Başarılı, teşekkürler

 4. umut ömer öztürk dedi ki:

  gerçekten çok okunaklı ve çok faydalı bir makale olmuş…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir