WeCreativez WhatsApp Support
Online İletişim Hattı
Destek Almak İstiyorum.
Tokat.60,Türkiye
+905434546804

Youtube seo

Youtube kanalınıza seo yaparak anahtar kelimenizi aratınca ilk sayfada sizin kanalınızı görme imkanı yakalıyacaksınız. Ziyaretçi kazanmanın en iyi yollarından biriside “video” ‘dur. Youtube’den ciddi şekilde ziyaretçi çekip web siteleri kafada olanlar olduğu gibi Youtuber’lar bu işten izlenme başı, adsense reklamlarından para kazanıyorlar. İş böyle olunca merak edilen teknikler arasında Youtube Video SEO teknikleri talep ediliyor. Ziyaretçilerimiz bu yönde bir bilgi sayfası hazırlamamızı talep etti. Ziyaretçi patlaması, organik hit çekecek video seo teknikleri:

Youtube SEO Nasıl Yapılır?

Video başlığı can alıcı noktadır. Genelde herkesin es geçtiği noktadan rakiplerinizi vurmak için Video başlığını ilginç ve video ile alakalı olarak atınız. Klasik kelimeler, cümle yapılarından kaçının ilgi çekici başlık oluşturmaya özen gösteriniz. Bizim genelde Youtube‘de dikkatimizi çeken videolar ilginç başlıklara sahip ve video içeriliği ile alakalı oluyor. Sizin dikkat etmeniz gereken başlangıç ipucu Video Başlığı‘dır. Resim, Başlık, Açıklama, Etiketler, Video içeriği olarak adım, adım seo teknikleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Youtube Başlığı Neye Göre Belirlenir?

Hit çekmek istiyorsanız analiz araçlarını kullanmanız gerekir. Google sizlere bu yönde büyük katkı sağlıyor. Google Trends’e girerek son zamanlarda en çok izlenen videoları bulabilirsiniz. Niche kelimeniz varsa yine siz detaylı şekilde araştırın. SEO bir uyum uygulaması, kullanıcıya yönelik olma işlemidir. Başlık, Açıklama, Etiket bölümlerini öyle bir uyumda yazmalısınız ki; bir kişi Youtube girdiği zaman aradığı kelimede sonuç olarak çıkmanız gerekir, aynı zamanda kullanıcıyı ikna etmeniz gerekiyor. Diyeceksiniz ki; kullanıcı ile birebir görüşmüyorum ki; Nasıl İkna edeyim? Başlık, açıklama ile kullanıcıyı cezb etmeniz gerekir. Bunun içinde ustaca bir başlık atmalısınız. Video başlıkları nasıl atılır? sorusunun cevabı bu şekildedir. Kesinlikle şunu yapmayınız: Başlığa anahtar kelime doldurmayınız. İnsanların ilgisini çekmiyor, hatta itici geliyor. Sadece Youtube odaklanmayınız. Google organik arama sonuçlarında çıkan videolar, aynı zamanda Google Video bölümünde’de gözükmesine dikkat etmelisiniz.

Açıklama Bölümü İçin Youtube SEO Teknikleri

İnsanlar bilmediklerini öğrendiği veya kendisine yakın hissettiği şeyleri tercih ederler. İnsanların anotomisine inmeniz gerekir. Onlara video’yu iyi açıklarsanız mutlaka o video’yu izlerler. Geneli hedef mi almak iyidir? Özele inmek mi iyidir? Videolarda rekabetin çok olduğu bölümleri seçtiğinizde üstlerde çıkma şansınız düşük oluyor. Rekabeti düşük kelimeleri seçtiğiniz ve iyi bir açıklama yaptığınızda insanlar o videoları defalarca izliyor. Açıklamadan sonra Video içeriği gelir. İnsanların ilk tercihlerini belirleyici: Resim, Başlık, Açıklama bölümü kararlarını belirliyor. Video içeriliğinin ilk saniyeleri bunu izlemesi gerektiğini veya izlememesi gerektiğini beyne iletiyor.

Anahtar Kelimeler

Başlık, Açıklama ve etiketler uyum içerisinde olduğunda seo gücünü artırıyor. Eğer anahtar kelimeleriniz dışında başlık ve açıklama yazmış iseniz işiniz şansa kalıyor. Genelde kullanıcılar tarafından görünmeyen ve Youtube – Sizin aranızda olan etiketler arama sonuçlarına etki ediyor. Uygun anahtar kelimeleri oluşturmakta fayda vardır.

Youtube Video İçin SEO Etkileri Nelerdir?

  • Resim
  • Başlık
  • Açıklama
  • Etiketler
  • Video İçerik Kısmı

Kullanıcı kararlarını yukarıda sayılan maddelere göre vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir